Vasaras nometnes 2023 – laiks pieteikt bērnu piedzīvojumiem!

Laukā jau jūtams pavasaris, un arī mācību gads pamazām tuvojas noslēgumam. Tas nozīmē, ka laiks izpētīt 2023. gada vasaras nometnes, lai bērniem sagādātu aizraujošu brīvlaika piedzīvojumu. Nometņu piedāvājums ir plašs un daudzveidīgs, tāpēc aktuāls ir jautājums, kā izvēlēties bērnam piemērotāko vasaras nometni un rosināt savu bērnu pavadīt vasaras brīvlaiku lietderīgi, apgūstot jaunas zināšanas un iemaņas, kas noderēs arī skolā.

Mēs, Skrivanek komanda, ticam, ka valodas ir ne tikai neizmērojama bagātība un ieguldījums mūsu zināšanās, bet arī interesants un prieka pilns veids, kā pavadīt savu brīvo laiku. Jebkura mūsu aktīvās atpūtas vasaras nometne būs iespēja pat skeptiskāko bērnu pārliecināt, ka mācīties valodas ir jautri, jo tas nebūt nenozīmē tikai sēdēšanu skolas solā un rakstīšanu burtnīcā, – var attīstīt vārdu krājumu un pat apgūt gramatiku, arī spēlējot sporta spēles svaigā gaisā.

Skrivanek nometnes bērniem 2023

Mācību metodes un aktivitātes nometnē

Mūsu ilggadējā pieredze, veidojot valodu kursus un nometnes gan bērniem, gan pieaugušajiem, pierādījusi, ka caur spēlēm, uzdevumiem, sarunām un citām aktivitātēm valoda tiek apgūta vieglāk un motivācija pastāvīgi attīstīt kādas svešvalodas prasmes un apgūt arī citas jaunas valodas ir daudz noturīgāka.

Visiem mūsu nometņu vadītājiem pazīstama Skrivanek Holding SE grupas izveidota mācību metode EFFECTO, ko pasniedzēji, protams, pielāgo atbilstoši tam, kāds ir nometnes dalībnieku vecums.

Jebkuras valodas nometnes pamatā ir svešvalodas izmantošana praktiskās situācijās. Tas nozīmē, ka nometnes laikā bērni attīstīs aktīvās valodas prasmes, nevis teorētiski apgūs gramatikas likumus. Šāda pieeja liek bērniem trenēt prasmi izmantot svešvalodu arī negaidītās situācijās, kam viņi iepriekš nav gatavojušies kā uz mācību stundu. Nometņu vadītāji nodarbības veido interaktīvi un radoši, lai bērni varētu darboties paši, kā arī aktīvi izmantotu apgūstamo svešvalodu visas dienas laikā.

Bērnu nometnes un valodas – galvenie ieguvumi

Piedaloties valodu nometnē, bērni būtiski attīsta loģisko domāšanu, izpratni par valodu un sarunu prasmes. Līdz ar valodas zināšanām veidojas arī interese par citu valstu un kultūru vēsturi un tradīcijām. Bērni mācās novērtēt daudzveidību, izprast un respektēt dažādas vērtības un iegūst plašāku redzesloku.

Tāpat bērni nometnēs satiek vienaudžus un iegūst jaunus draugus, kopā mācoties sadarboties un attīstot sociālās prasmes, kas ir būtiskas dzīvē. Vasaras nometnes bērniem var būt lieliska iespēja pabūt prom no tehnoloģiju ierīcēm un pavadīt laiku svaigā gaisā dažādās aktivitātēs. Tas pēc garā un noslogotā mācību gada ir svarīgi viņu fiziskajai veselībai un arī mentālajai labsajūtai, turklāt var rosināt vispārēju interesi par aktīvu dzīvesveidu.

Visbeidzot valodas nometnē bērns ne tikai iegūs vērtīgas valodas zināšanas, bet caur radošajiem uzdevumiem un spēlēm attīstīs arī citas intereses un talantus, piemēram, mākslā, amatniecībā, mūzikā, teātrī un dabas pētniecībā. Neatkarīgi no tā, cik jūsu atvasei ir gadi, laiks, kas pavadīts daudzveidīgi un kustībā, būs brīnišķīgs ieguldījums gan šajā, gan nākamajos dzīves posmos.

Skrivanek bērnu vasaras nometnes 2023

Skrivanek tiek rīkotas nometnes bērniem vecumā no 4 gadiem, izmantojot īpaši izveidotas apmācību stratēģijas, kas palīdz valodu mācīties intensīvi, bet nepazaudējot prieku un rotaļīgumu.

Vasaras nometnes mēs organizējam jau vairāk nekā desmit gadus, un tās apmeklējuši vairāki tūkstoši bērnu. Mūsu pasniedzēji ir profesionāli pedagogi ar lielu pieredzi darbā ar bērniem un jauniešiem.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, vecāku un bērnu atsauksmes, Skrivanek komanda un pedagogi arī šogad cītīgi gatavojušies vasarai, attīstot jaunas idejas un veidus, kā gan pašiem mazākajiem, gan jau vecākiem skolēniem nodot valodas prasmes. Mums ir svarīgi, ka jaunu zināšanu pamatā ir degsme un azarts. Nometnes mērķis ir ne tikai valodas apguve, bet arī lieliska iespēja kopā jautri pavadīt vasaras brīvdienas, satiekot jaunus draugus, piedaloties aktivitātēs un spēlēs un uzzinot daudz aizraujoša.

Ierasti lielākā interese ir par angļu valodas nometnēm, bet tāpat pie mums atradīsiet dienas nometnes krievu, vācu un latviešu valodā. 2023. gadā mēs esam izveidojuši arī jaunas vasaras nometnes: mākslas un gleznošanas nometne 1.-6. klases skolēniem Glezniecība, aktiermeistarības nometne 7.-12. klašu skolēniem Teātris, kā arī stila un tēla veidošanas nometne 12-15 gadus vecām meitenēm Stils un Mode. Ar visām nometnēm var iepazīties šeit.

Angļu valodas nometnes bērniem

Angļu valodas lomu mūsu digitālās attīstības un globalizācijas laikmetā, šķiet, vairs nav pat jāskaidro. Lai arī mūsdienu bērni un jaunieši jau paši pavada daudz laika, patērējot saturu, izklaides un kultūras iespējas angļu valodā – skatoties filmas, lasot grāmatas, komiksus, blogus, sekojot līdzi sev interesējošai mūzikai, sērfojot Youtube un sociālajos tīklos –, kāda no mūsu nometnēm lieliski attīstīs valodas aktīvās un praktiskās prasmes.

Tā kā visas nometnes tiek rīkotas nelielās grupās (no pieciem līdz desmit audzēkņiem), pieprasītākajām angļu valodas nometnēm esam izveidojuši vairākus nometnes norises laikus, kas apkopoti pie katras nometnes apraksta.

Skrivanek valodu nometnes 2023

Pirmsskolas vecuma bērniem – English Kid

Pētījumi apliecina, ka, jo agrāk sākam mācīties svešvalodu, jo vieglāk un labāk to apgūstam. 4 līdz 6 gadu vecumā bērni ir ļoti atvērti jaunām zināšanām un dedzīgi vēlas iepazīt pasauli, tāpēc arī jaunu valodu spēj apgūt dabiski un apbrīnojami viegli. Arī šovasar Skrivanek gaidīs pašus mazākos nometnē English Kid, lai kopā atklātu aizraujošo angļu valodas pasauli un iegūtu jaunus draugus.

Programmā ir dažādas nodarbību tēmas, pēc kurām pedagogi atbilstoši vecuma grupai veido aktivitātes rotaļu, spēļu, dziesmu, stāstījumu un pasaku veidā.

Mūsu populārākā nometne – Riga Fun

Aktīvās atpūtas un angļu valodas nometne Riga Fun ir mūsu darbības sākums valodu izglītojošajā jomā, un mūsu pirmie audzēkņi nu jau ir pieauguši. Šī ir iespēja bērniem un jauniešiem no 1. līdz 6. klasei nostiprināt savas angļu valodas zināšanas, piedaloties dažādās aktivitātēs, diskusijās, konkursos, muzeju apmeklējumos un aktīvās spēlēs Rīgas parkos.

Katrā dienā ir sava tēma, pēc kuras tiek veidotas nodarbības un radošie projekti angļu valodā – lasīšana, audio, video, leksikas un gramatikas izpratnes uzdevumi, spēles, plakātu veidošana, zīmēšana, prezentācijas u. tml.

Skrivanek angļu valodas nometnes 2023

Jauniešiem – English Expert

Pateicoties interneta videi un mācību stundām skolā, mūsdienās vecākiem bērniem bieži vien jau ir labas angļu valodas prasmes, tāpēc Skrivanek organizē angļu valodas nometni English Expert 6.–7. un 8.–9. klases skolēniem ar B1–C2 angļu valodas zināšanu līmeni. Šajā vasaras nometnē apgūt angļu valodu varēs kopā ar pedagogiem, kuriem angļu valoda ir dzimtā valoda. Tas lieliski palīdzēs uzlabot jauniešu valodas izrunas prasmes un iepazīt idiomas un frāzes, kas raksturīgas dzimtās valodas lietotājiem.

Lai piedalītos nometnē, jāveic tests angļu valodas zināšanu līmeņa noteikšanai. To iespējams izdarīt šeit, komentāros norādot “English Expert”.

Latviešu valodas nometnes

Bērniem, kuru ģimenē nerunā latviski vai kuri pamatizglītību apguvuši vai apgūst ārvalstīs, mēs piedāvājam latviešu valodas vasaras nometnes. Aktivitātēs brīvā dabā, radošos uzdevumos un interaktīvās nodarbībās grupās vai pa pāriem tiek trenētas komunikācijas un praktiskās valodas prasmes.

Skrivanek organizē trīs latviešu valodas nometnes: Esi sveiks! (1.–6. klases skolēniem), Atpakaļ skolā (4.–6. klases skolēniem) un Mana vasara (1.–6. klases skolēniem). Nometnēs dalībnieki piedalīsies izklaidējoši izglītojošās aktivitātēs, pilnveidojot savas latviešu valodas prasmes neformālā gaisotnē.

Latviešu valodas dienas nometnes tiek plānotas tā, lai bērni izzinātu ne tikai latviešu valodu, bet arī iepazītu mūsu skaistās valodas vēsturi, valsts tradīcijas, vēsturi, folkloru un kultūru.

Vācu un krievu valodas nometnes

Vācu valodas nometne Deutsch Macht Spaß paredzēta 4.–6. klases bērniem ar un bez priekšzināšanām vācu valodā. Jaunas zināšanas tiks apgūtas caur spēlēm, izglītojošām aktivitātēm, pilnveidojot valodas prasmes sarunās, rotaļās, konkursos, “Arts and crafts” projektos un citās aktivitātēs.

Krievu valodas nometne Ззанимательный русский veidota 4.–6. klases bērniem, kuru dzimtā valoda ir latviešu, bet ir interese apgūt arī vienu no senākajām un sarežģītākajām valodām pasaulē. Nometnē bērni darbosies gan komandās, gan individuāli, attīstot valodu prasmes un pavadot laiku brīvā un nepiespiestā gaisotnē. Krievu valodai ir plašs kultūras mantojums, savs alfabēts, kuru vai līdzīgu tam lieto daudzu slāvu valodu rakstībā. Iespējams, šī nometne raisīs jūsu bērnā interesi turpināt mācīties krievu valodu skolā kā otro vai trešo mācību valodu vai nākotnē kursos apgūt arī citas slāvu valodas – ukraiņu, baltkrievu, poļu, čehu u. c.

Informācija vecākiem par Skrivanek nometnēm

Dienas nometnes

Līdzīgi kā uz skolu arī uz Skrivanek nometnēm bērni katru dienu dodas pie mums un atpakaļ mājās. Mūsu vasaras nometnes patiks tiem vecākiem, kuri vēlas, lai dienā bērniem būtu nodrošinātas izklaidējoši izglītojošas aktivitātes, bet atšķirībā no diennakts nometnēm – vakarus viņi joprojām pavadītu kopā ar ģimeni.

Nometņu norises vieta ir Rīgas centrs – Skrivanek birojs Lāčplēša ielā 87C – un tuvākā apkārtne, kopā dodoties brīvā dabā, apmeklējot muzejus u. tml.

Šogad piedāvājam gan pilnas, gan nepilnas dienas nometnes. Nepilnas dienas nometnes notiek no plkst. 9.00 līdz 13.00 vai no plkst. 13.30 līdz 17.30, bet pilnas dienas nometnes ilgst katru darbadienu no plkst. 9.00 līdz 17.00. Jūsu ērtībām esam parūpējušies, ka varat atstāt savu atvasi pie mums jau no plkst. 8.15, bet ierasties pakaļ līdz pat plkst. 17.30. Vecākie bērni var doties mājup paši, iepriekš saskaņojot to ar nometnes rīkotāju.

Kā pieteikties vasaras nometnei

Ja esat izvēlējies savu nometni, atliek tikai pieteikties, aizpildot elektronisko pieteikuma formu vai zvanot uz bezmaksas tālruni 80 00 72 72, vai rakstot e-pastu [email protected].

Nepieciešamā pieteikuma informācija: bērna un vecāka/aizbildņa vārds, uzvārds, personas kods; mājas adrese, vecāka/aizbildņa kontakttālrunis, e-pasta adrese; vasaras nometne, kurai vēlaties pieteikties; nometnes norises laiks un vecuma grupa; vēlamais dalības maksas apmaksas grafiks un veids.

Pēc pieteikuma saņemšanas mēs jums nosūtīsim līgumu, rēķinu un citu aktuālo informāciju.

Dalības maksa

Mājaslapā pie katras mūsu vasaras nometnes norādīta arī dalības maksa. Summu iespējams apmaksāt pa daļām skaidrā naudā/ar karti mūsu birojā Rīgā, Lāčplēša ielā 87C vai elektroniski ar bankas pārskaitījumu pēc brīvi izvēlēta samaksas grafika. Lai arī līdz nometnes sākumam vēl ir laiks, lūgums ņemt vērā: lai garantētu vietu nometnē, lūdzam veikt pirmo iemaksu 50 EUR apmērā 7 dienu laikā no rēķina saņemšanas brīža.

Dienas nometnes dalības maksa ietver ne tikai administratīvās un personāla izmaksas, nometnes norisei nepieciešamo aprīkojumu un materiālus, ekskursijas un telpu nomu, bet arī siltos dzērienus nodarbību laikā un uzkodas vai pusdienas. Tāpat nometnes laikā tiks uzņemtas fotogrāfijas un video, ko pēc tam saņemsiet elektroniskā formātā, kas dos iespēju kopā ar bērnu pārrunāt šo skaisto vasaras piedzīvojumu. Vairāk par dalības maksu un atlaidēm uzzināsiet šeit.

Uz valodu kursiem aicināti arī vecāki

Ja, iepazīstoties ar bērnu nometņu aprakstiem, arī pašiem sāk gribēties apgūt kādu jaunu svešvalodu vai papildināt zināšanas, ieskatieties mūsu svešvalodu kursu piedāvājumā pieaugušajiem. Mācību centrs Skrivanek piedāvā mācīties angļu, spāņu, itāļu, zviedru, norvēģu, vācu un krievu valodu grupās, kā arī igauņu, lietuviešu, dāņu, ukraiņu, poļu, arābu valodu un ne tikai individuālās nodarbībās. Mūsu lielākais prieks ir nezūdoša interese par svešvalodu apguvi!