Biežāk uzdotie jautājumi

Biezi_Uzdotie_jautajumi_g_c2

1. Kam jāpievērš uzmanība pirms bērnam piemērotākās vasaras nometnes izvēles?

  • Pats pirmais solis – ielūkoties Valsts izglītības satura centra tīmekļa lapā publicētajā nometņu reģistrā: nometnes.gov.lv. Tajā ik gadu tiek apkopota informācija par visām nometnēm, kuru rīkošana ir saskaņota ar pašvaldībām un citām nometnes uzraugošajām iestādēm un dienestiem.
  • Otrs solis – tā ir atklāta saruna ar bērnu, jo uz nometni dosies tieši viņš, nevis Jūs! Esam dzirdējuši par muzikāliem bērniem, kuri nonākuši džudo nometnē. Tā ir šoka terapija, kuru noteikti nav vēlams izmantot, jo nometnes mērķis ir nodrošināt, lai bērns brīvo laiku pavadītu droši un noderīgi ne tikai fiziskās, bet arī garīgās veselības izpratnē.
  • Ja bērns uz nometni dosies pirmo reizi, ir vērts ar viņu apspriest, vai viņš būs gatavs pilna laika – diennakts – nometnes programmai vai drošības pēc labāk uzsākt nometņu apmeklētāja gaitas ar dienas nometni, jo tā ik vakaru viņš varēs atgriezties savās mājās.
  • Kad esat ielūkojušies saskaņoto nometņu sarakstā un uzzinājuši atvases vēlmes, ir īstais laiks salīdzināt tematiski vispiemērotākās nometnes. Ir jālasa nometņu aktivitāšu programmas un jāsazinās ar organizatoriem, lai pārliecinātos, kas tieši no solītā ir jau ietverts nometnes cenā. Pie viena der apvaicāties, vai nometnes dalībnieki tiks apdrošināti (Latvijā tas nav obligāti), vai viņiem ir jāņem līdzi savi materiāli radošajām nodarbībām, cik pieaugušo būs klāt visu nometnes laiku un – galu galā – kur gulēs Jūsu atvase.
  • Uzzinot visu informāciju, kā arī izvērtējot uzsākto dialogu ar 2–3 nometņu rīkotājiem, Jūs noteikti jau būsiet sapratuši, kurš ir tas pakalpojuma sniedzējs, kura saziņa un nometne būs piemērota Jūsu bērnam.

2. Kādēļ vecāki izvēlas sūtīt bērnus valodu nometnēs? Cik gadu veci bērni tajās parasti piedalās?

Visbiežāk vecāki rūpējas, lai bērni vasaru pavadītu, ne tikai baudot izklaides, bet arī apgūstot jaunas zināšanas, kā arī atkārtotu jau zināmo – jo ir pierādīts, ka svešvalodu zināšanas dziest, ja tās netiek regulāri izmantotas. Svešvalodu apguve visātrākā ir tieši agrā bērnībā, tomēr tas vēl nav pats piemērotākais vecums dalībai nometnē, jo tad jaunajam cilvēkam ir jābūt jau kaut nedaudz patstāvīgam.
Pilna laika nometnes piedāvājam apmeklēt dalībniekiem jau no 6 gadu vecuma. Esam novērojuši, ka ir bērni, kuri šajā vecumā ir jau ļoti droši un spēj par sevi parūpēties, kamēr daži ir intraverti un ļoti saistīti ar vecākiem, tādēļ nometnes var ar prieku izbaudīt no 7–9 gadu vecuma. Katrs cilvēks ir unikāls.

3. Kā izvēlēties – sūtīt bērnu uz dienas vai diennakts nometni?

Vienas „brīnumreceptes” nav. Svarīgi atcerēties, ka dienas nometnes parasti ir lētākas, jo ar to rīkošanu ir saistīts mazāks skaits izmaksu pozīciju. Bet vēl būtiskāk ir saprast, vai Jūsu bērns ir psiholoģiski gatavs dzīvot kopā ar nupat iepazītiem vienaudžiem nedēļu prom no mājas. Ja par to nav viennozīmīgas pārliecības, labāk sākt ar dienas programmu.

4. Cik daudz bērns vienā nometnē var apgūt svešvalodu?

Skrivanek dienas nometnēs valodas apguve ir intensīva, tomēr tas, cik bērns iemācās, lielā mērā ir atkarīgs no viņa paša motivācijas – līdzīgi kā pieaugušajiem. Ir bērni, kuriem patīk svešvalodu apguve vai arī vecāki viņiem ir sekmīgi spējuši izskaidrot svešvalodu nozīmi ikviena cilvēka nākotnes un karjeras iespējās – šie bērni valodu apgūst daudz un ātri. Protams, nometnēs ir arī bērni, kuriem būtiska ir tikai atpūta un viņiem nav skaidras motivācijas uzlabot svešvalodas prasmes.
Skrivanek Baltic nometnēs svešvalodu apguvi cenšamies pārvērst par spēli, komandu uzdevumiem, intrigu – tas visbiežāk palīdz, jo svešvalodu apguve patiesi var būt arī jautra!

5. Cik lielas ir nometņu grupas?

Vienā dienas nometnē piedalās ne vairāk par 10 bērniem.

6. Kādas ir valodu mācību metodes bērnu nometnēs?

Galvenokārt pasniedzēji izmanto EFFECTO mācību metodi, jo šīs īpaši Skrivanek Baltic valodu pasniedzējiem izstrādātās metodes mērķis ir sniegt valodas zināšanas radoši un interaktīvi, piemēram, lai bērnam nerastos doma, ka viņš vasaras laikā ir nokļuvis tik ierastajā skolas solā. Valodu apguvē tiek izmantoti arī spēles un citu aizraujošu aktivitāšu elementi, kas ir atbilstoši bērnu vecumam un interesēm. Ļoti būtiska ir arī ierastās valodu mācību vides maiņa – angļu valodas nodarbības Rīgas Zooloģiskajā dārzā vai apemeklējot muzeju ir kas bērnam pavisam jauns un nebijis…