GLEZNIECĪBA – mākslas un gleznošanas nometne

Glezniecības vasaras nometne

Vai taisnība, ka māksla glābs pasauli? Par to pārliecināsimies Skrivanek mākslas un gleznošanas nometnē! Piecas dienas pieredzējušu mākslas pedagogu vadībā nometnes dalībnieki ne tikai gleznos Rīgas pilsētvides ainas, bet arī vienkāršā valodā apgūs gleznošanas un kompozīcijas teorētiskos pamatus. Skrivanek mākslas un gleznošanas nometne ir paredzēta 1.–6. klašu skolēniem ar vai bez priekšzināšanām gleznošanā. Nodarbību laikā ne tikai attīstīsim radošumu un iztēli, bet ļausimies gaismu, ēnu un krāsu priekiem, praktizēsim dažādas gleznošanas tehnikas – akvareli, pasteli, akrila glezniecību.

Tāpat Skrivanek mākslas pedagogi dalīsies ar savām zināšanām un pieredzi gleznošanā un iepazīstinās ar pasaules un Latvijas glezniecības meistariem. Gleznošanas nodarbības notiks brīvā un nepiespiestā gaisotnē, darbojoties gan individuāli, gan grupās. Nodarbību laikā uzgleznotie darbi tiks arī vērtēti, pedagogi sniegs atgriezenisko saiti un ieteiks, kā attīstīt talantu arī turpmāk. Tiekamies Skrivanek, jo vasara solās būt patiešām krāsaina!

Nometne notiek:

31.07.-04.08.2023.
(nometne pilna, pieņemam rezervistos)
09.00–13.00GLEZNIECĪBA1.–3. klase150 EUR ar PVN
31.07.-04.08.2023.13.30–17.30GLEZNIECĪBA4.–6. klase 150 EUR ar PVN

Par nometni:

  • dalībnieku skaits no pieciem līdz desmit skolēniem vienā grupā;
  • nometnes pamatvalodas ir angļu un latviešu, ja nepieciešams, pasniedzējs izskaidro uzdotos uzdevumus arī krievu valodā;
  • norises vieta: Rīga, Lāčplēša iela 87C;
  • vecāki var savus bērnus atstāt nometnes norises vietā 30 minūtes pirms nodarbību sākuma un sagaidīt 30 minūšu laikā pēc nodarbību beigām.

Nometnes cena iekļauj:

  • siltos dzērienus un nelielas uzkodas nodarbību laikā;
  • nometnes fotogrāfijas elektroniskā formātā.

Katrs dalībnieks dāvanā saņem:

  • T kreklu vai mugursomu.
 

Lai garantētu vietu nometnē, lūdzam veikt pirmo iemaksu 50 EUR apmērā 7 dienu laikā no rēķina saņemšanas brīža. Dalības maksu iespējams samaksāt pa daļām skaidrā naudā/ar karti vai ar bankas pārskaitījumu pēc brīvi izvēlēta samaksas grafika.

Pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 14 dienas pirms dienas nometnes sākuma. Ne vēlāk kā 14 dienas pirms dienas nometnes sākuma ir iespējams informēt nometnes vadītāju par atteikšanos piedalīties nometnē. Ja informācija par atteikšanos no piedalīšanās dienas nometnē tiek saņemta no 10. līdz 14. dienai pirms nometnes sākuma, tad tiek atmaksāti 50% no dalības maksas, ja no 5.−10.dienai 30% no dalības maksas, ja informācija par atteikšanos tiek saņemta vēlāk, nauda netiek atmaksāta; Atsakoties no dalības dienas nometnē, minimālā summa, kas tiek ieturēta no samaksātas dalības maksas ir 50,00 eiro (piecdesmit eiro un 00 centi), kas sedz pasta un citus administratīvos izdevumus. 

PIETEIKTIES NOMETNEI

Aizpildiet elektronisko pieteikuma formu vai piesakieties pa bezmaksas tālruni 80 00 72 72, vai e-pastu [email protected]

Nodarbību programma 1.–3. klasei un nepieciešamie materiāli:

Nepieciešamie materiāli: parastais zīmulis (cietais H un mīkstais B), dzēšgumija, asināmais, guašas krāsas (sarkana, dzeltena, zila, balta, melna, brūna), ieteicamais otu apjoms – vismaz divas otas (šaurāka un platāka), A4 formāta papīri (zīmēšanas blociņš, biezs papīrs, derēs arī akvareļu papīrs), ūdens trauciņš, krāsaino zīmuļu komplekts (ieteicamais minimums: sarkans, dzeltens, zils, melns).

Nav nepieciešams, bet var noderēt: palete, flomāsteri.

DienaGalvenās dienas tēmas un aktivitātes
Pirmdiena

Zīmēšana ar zīmuli:

darba virsma un zīmēšanas piederumi – pamatprincipi darbā ar zīmuļiem (cietie un mīkstie zīmuļi, darbs ar krāsainajiem zīmuļiem, piemērota papīra izvēle, dzēšgumija);
līniju un formu daudzveidība – līniju dažādība, vienkāršas un saliktas formas, krāsas, zīmējuma raksturs (iesildīšanās uzdevumi: zīmēsim dažādas līnijas (liektas, taisnas u. c.), strādāsim ar formām (piemēram, zīmējumu veidosim tikai no apļiem);
zīmējuma iecere – domu lidojums un atdarināšana. Praktiski uzdevumi iztēles attīstīšanai. Atdarināšanas uzdevums (atdarināt ar līnijām, formām, krāsām utt.);
žanri – iepazīšanās ar vairākiem zīmēšanas un gleznošanas žanriem (ainava, klusā daba, portrets utt.), kas ir skice? – veidosim skices katram žanram.

Otrdiena

Gleznošanas pamati:

pamatprincipi darbā ar guaša krāsām – kā pareizi strādāt ar krāsām un ūdeni;
krāsu aplis – kā sajaukt krāsas, toņi. Praktiskais darbs ar krāsām;
praktiski padomi darbam ar otu – kā turēt otu, kā veidot tievas un treknas līnijas, punktiņu gleznošana;
ainava ar guašu – gleznos ainavu atdarināšanas veidā, gleznosim ainavu pēc iztēles vai pēc skices no iepriekšējās dienas.

Trešdiena

Telpa un kompozīcija:

objektu izvietojums telpā – kas ir centrs, lapas dalīšana zonās, lielāki un mazāki objekti, savstarpējās proporcijas, simetrija;
klusā daba – gleznosim/zīmēsim kluso dabu ar konkrētu uzdevumu: sagatavosim klusās dabas skici, krāsu glezna (akcents uz objektu krāsām), kompozīcijas glezna.

Ceturtdiena

Dzīvnieki:

kā zīmēt dzīvniekus – dzīvnieku formas, kažoka īpašības (kā zīmējumā atšķirsies zivs no kaķa utt.);
dzīvnieks kā forma vai sadzīves objekts – iedomāties ko līdzīgu starp dzīvnieku un jebkuru citu nedzīvu priekšmetu un izveidot fantastisku tēlu. Uzsvars uz paplašināta skatījuma attīstību.

Piektdiena

Cilvēks:

cilvēka zīmēšanas pamati – sejas un ķermeņa proporcijas;
pozas – dažādu pozu skicēšana;
pašportrets – pašportreta veidošana, bērns pats izvēlas materiālus un tehniku (gleznošana vai zīmēšana), kas pēc viņa domām labāk atspoguļo viņa personību.

 

Nodarbību programma 4.–6. klasei:

Nepieciešamie materiāli: parastais zīmulis, dzēšgumija, asināmais, guašas krāsas (sarkana, dzeltena, zila, balta, melna, brūna), ieteicamais otu skaits – vismaz divas otas (šaurāka un platāka), A4 formāta papīri (zīmēšanas blociņš, biezs papīrs, derēs arī akvareļu papīrs), ūdens trauciņš, krāsaino zīmuļu komplekts (ieteicams minimums: sarkans, dzeltens, zils, melns), melnā pildspalva jeb marķieris (ieteicams tievais), lineāls, akvareļu krāsas.

Nav nepieciešams, bet var noderēt: palete, flomāsteri.

DienaGalvenās dienas tēmas un aktivitātes
Pirmdiena

Ieskats mākslas vēsturē:

no alu gleznojumiem līdz kubismam – iepazīsimies ar dažādu laikmetu mākslas īpatnībām, zīmēsim skices;
mūsdienu “Mona Liza” – atdarināsim slavenu meistardarbu, papildu uzdevums pievienot kādu detaļu no mūsdienām (pēc bērna izvēles);
• krāsu aplis, toņi, gaisma un ēna.

Otrdiena

Meklējot perspektīvu:

lineārā perspektīva – iepazīsim perspektīvu, zīmēsim/gleznosim savu sapņu māju;
viena, divu un trīs satekpunktu perspektīva – zīmēsim skici, tehnisks zīmējums.

Trešdiena

Jauktā tehnika:

akvareļu krāsas + zīmuļi – klusā daba jauktajā tehnikā;
sausās otas paņēmiens – portreta gleznošana ar sausās otas paņēmienu.

Ceturtdiena

Emocijas:

• cilvēka emocijas un ķermeņa valoda – zīmēsim skices, kurās paustas emocijas un attēlotas dabiskas pozas (katrs izvēlēsies kādu emociju un zīmēs, kāda poza atbilst šai emocijai);

Teksts:

radoša pieeja teksta izveidē – mēģinās atrast līdzības starp burtiem un priekšmetiem (piemēram, A burts atgādina kalnu), mēģināsim oriģinālā veidā uzzīmēt burtus un veidot no tiem vizuāli unikālu tekstu.

Piektdiena

Komikss:

mans stāsts – kā vizuāli izstāstīt stāstu. Pielietosim iegūtās zināšanas par emocijām, pozām, perspektīvu utt.;
komiksa zīmēšana – zīmēsim komiksa vāku, apgūsim galvenos komiksu zīmēšanas pamatprincipus, mērķis – izveidotu īsu vizuālu stāstu.

Ieskats iepriekšējo gadu vasaras nometnēs: