Interesantākās vasaras nometnes bērniem Rīgā

Vasaras nometnes bērniem gadu no gada kļūst aizvien pieprasītākas un daudzveidīgākas. Ar šo lielisko iespēju ─atvasei pavadīt vasaras brīvlaiku lietderīgi, sāk aprast arī paši vecāki. Ikvienam, kam vasaras nometne ir pirmā, ne tikai bērnam, bet arī vecākiem, tās ir šaubas, satraukums, pārdomas un izzināšana. Protams, vienkāršāk taču būtu palūgt vecmāmiņai pieskatīt mazbērnu, taču vai vecmāmiņa nedēļas laikā sagatavos sporta programmu mazajam sportistam, palīdzēs iemācīties angļu vai franču valodu, veiks dabaszinību eksperimentus un apgūs rumbas deju soļus?

Nometnēs bērni kļūst patstāvīgāki, atrod jaunus draugus, notic saviem spēkiem, papildina savas zināšanas, iemācās pacietību, komunikāciju, darbošanos komandā. Un noteikti daudzas citas prasmes, kas motivē viņus kļūt apzinīgākiem, saprast pasauli, rada vēlmi apgūt un izzināt.

Tematiskās vasaras nometnes bērniem Rīgā

Arī 2022. gadā vasaras nometņu piedāvājums bērniem ir ļoti daudzpusīgs un milzīgs. Vasaras nometnes tiek organizētas, lai bērniem un jauniešiem būtu iespēja interesanti pavadīt vasaras brīvlaiku. Nometnes ir paredzētas dažāda vecuma grupām, tās ir tematiski dažādas. Vecākiem kopā ar savām atvasēm ir iespēja izvēlēties, kādu nometni apmeklēt – pusdienas, dienas vai pat diennakts nometni.

Nometnēs parasti tiek piedāvāta attiecīga mācību programma, ko papildina dažādas aktivitātes, ekskursiju programmas, arī ēdināšana.

Kādas tad ir interesantākās vasaras nometnes bērniem šogad?

2022. gada vasarai Rīgā tiek piedāvāti vairāki simti vasaras nometņu bērniem. Tās ir paredzētas jaunajiem sportistiem, tehnoloģiju un robotikas entuziastiem, valodniekiem, mazajiem māksliniekiem un dabas mīļiem. Plaši tiek piedāvātas arī nometnes, kurās bērni un jaunieši var ne tikai nodarboties ar sportu, bet arī iegūt citas zināšanas – bērni var piedalīties radošās darbnīcās, doties ekskursijās, pārgājienos un iesaistīties pavārmākslas nodarbībās.

Vasaras nometņu nosaukumi ir tik kārdinoši – Labie našķi un gardumi, Zinātniskie eksperimenti, Ceļojums Senajā Ēģiptē, Alise Brīnumzemē, Drošības skoliņa, Dabas ekspedīcija un citi. Apjukt var ikviens un interesanti liekas viss, vai ne?

Patīkami ir tas, ka aizvien vairāk tiek piedāvātas arī nometnes, kurās bērniem tiek mācītas prasmes, kas noderēs viņu pašu drošībai un sevis sargāšanai tālākajā dzīvē – peldēšanas prasmju apguve, zināšanu par personisko drošību attiecībās un interneta vidē, nedrošu situāciju atpazīšana, prasmes aizsargāt sevi un citus. Bieži vien ģimenē šīs tēmas tiek aizmirstas vai atstātas nākotnei.

 

Jaunajiem tehnoloģiju guru arī ir ko izvēlēties – robotikas skoliņas, ķimerēšanās tehnoloģiju darbnīcās, Lego robotu būvēšana, modeļu taisīšana. Un bērni noteikti aizmirstu par neveselīgu viedierīču izmantošanu katrā brīvā brīdī.

Ja jaunā atvase ir aizrāvusies ar kinofilmām un videoklipiem, tiešsaistes platformām, sociālajiem tīkliem, tad šogad tiek piedāvātas arī nometnes, kas iemācīs bērniem un jauniešiem lietderīgi un vērtīgi izmantot šīs nodarbes, piemēram, apgūstot jaunus vārdiņus franču valodā, veidojot animācijas, blogus, iegūstot informāciju par kino pasauli ne tikai teorētiski, bet arī praktiskajās nodarbībās.

Jaunajiem aktieriem, žurnālistiem, politiķiem tiek piedāvātas radošās nometnes, kurās lielu nozīmi veltīs runas mākslai, aktiermākslai, radošām aktivitātēm, sevis kā personības apzināšanai.

Opā, būs arī nometnes jaunajiem IT speciālistiem un programmētājiem. Tās gan vairāk būs paredzētas pamatskolas un vidusskolas skolēniem, bet tā ir lieliska iespēja apgūt programmēšanas valodu pamatus, spēļu izstrādes programmēšanu.

Pašiem mazākajiem tiek piedāvāta plaša nometņu programma – gan iespēja iejusties pasaku varoņos, zīmējot un radot savas pasakas, pasaku tēlus, mācoties burvju trikus ar īstu burvju cepuri un zaķi tajā, arī atklāt spiegu pasauli.

Ļoti interesantas un saistošas varētu būt arī dažādu valodu apguves nometnes gan mazajiem, gan arī pusaudžiem. Šīs nometnes ne tikai palīdzētu spert pirmos soļus jaunas valodas apguvē, bet dotu iespēju skolēniem sagatavoties nākamajam mācību gadam vai valodu eksāmeniem. Tā ir burvīga iespēja caur valodu apgūt kādas valsts kultūru, iepazīt tās tradīcijas, vēsturi, stāstus un virtuvi.

Ir iespēja apgūt angļu, vācu, krievu, franču, pat itāļu un ķīniešu valodu. Atliek tikai izvēlēties.

Valodu nometnes var būt tik dažādas – tās nav tikai teorētiskās nodarbības, gramatikas un vārdiņu apguve, tās ir ar valodu saistītas spēles, interaktīvās nodarbes, ekskursijas, pasniedzēji arī no citām pasaules zemēm, tie ir jauni draugi. Jaunu valodu zināšanas noteikti pavērs bērniem un jauniešiem ceļu uz bagāto valodu pasauli, interesi par tām, nākotnē arī lieliskas karjeras iespējas un iespēju izzināt nezināmo un saprast nesaprotamo. Varbūt tieši viņi kļūs par jaunajiem Eiropas Parlamenta tulkiem, valodniekiem un mūsu valodas vēstnešiem plašajā pasaulē.

Skrivanek rīko vasaras nometnes jau vairāk nekā desmit gadu. Vairāk par Skrivanek aktīvās atpūtas un valodu nometne skaties šeit.

Valodu nometnes Rīgā - interesantākās vasaras nometnes