Dienas vai diennakts vasaras nometne. Kādu nometni labāk izvēlēties savam bērnam?

Nometne ir piedzīvojums, kuru gaida ikviens, ‒ gan bērns, gan pieaugušais. Skrivanek katru vasaru rīko vasaras nometnes bērniem un jauniešiem. Tā ir iespēja bērniem nokļūt citā vidē, pilnveidot esošās prasmes un apgūt jaunas. Vasaras valodu nometņu galvenais mērķis ir stiprināt valodas prasmes, iepazīstot valodu interaktīvās nodarbībās, piedaloties dažādos konkursos, zīmējot, spēlējot, rakstot, dodoties izzinošās ekskursijās. Tā ir brīnišķīga iespēja bērniem pavadīt vasaras brīvdienas lietderīgi, izzinoši un jautri. Mūsu valodas nometnes vada pieredzējuši pedagogi, kuriem patīk darbs ar bērniem, kuri pārzina un lieto jaunākās metodoloģijas, ir atraktīvi un spēj aizraut bērnus šajā mācību procesā ar visdažādākajām tēmām, kas mūsdienās ir ļoti aktuālas bērniem. Kopā iepazīsim dabu, vēsturi, ģeogrāfiju un kultūru, mācīsimies sadarboties ar citiem, attīstīsim saziņas spējas, izmantojot komandas stiprināšanas aktivitātes ‒ sadarbību, atbildību. Šīs vasaras nometnes patiesi ir iespēja bērniem dalīties pieredzē un jaunās idejās, attīstīt pašnovērtējumu.

Mācību centrs Skrivanek šogad piedāvā pilnas vai nepilnas dienas vasaras nometnes. Bieži vien vecākiem rodas jautājums – kādā nometnē pieteikt bērnu, ‒ dienas vai diennakts? Lai atbildētu uz šo jautājumu, ir jāsaprot atšķirība starp šīm nometnēm. Pēc dienas nometnes katru vakaru vai pēcpusdienu jūsu bērns atgriezīsies mājās un pavadīs nakti savā ģimenē. Ja izvēle ir diennakts nometne, ir jāņem vērā, ka bērns būs prom vairākas dienas. Noteicošs ir arī faktors, kādā vecumā ir bērns, kāda ir viņa nometņu pieredze, arī rakstura iezīmes. 

Vai izvēlēties dienas vai diennakts vasaras nometni bērniem?

Bet diennakts nometņu priekšrocība ir tā, ka bērniem ir laiks iejusties nometnes dzīvē, izbaudīt spilgtus piedzīvojumus. Ja bērns uz nometni dodas pirmo reizi, būtu vēlams sūtīt viņu kopā ar draugu vai brāli, vai māsu. Pirms pieteikties nometnei, būtu ieteicams pārrunāt ar savu atvasi, cik stundu dienā viņš(-a) būtu gatavs(-a) pavadīt nometnē, – vai tā būtu puse dienas rīta cēlienā vai pēcpusdienā, vai arī visa diena. Sākotnēji, iespējams, būtu ieteicamas dienas nometnes. Dienas nometnes arīdzan nav tik dārgas kā diennakts nometnes. Nepilnas dienas nometnes notiek divos laikos: 9.00–13.00 vai 13.30–17.30. Pilnas dienas nometnes – 9.00–17.00. Nepilnas dienas nometnes notiek Mācību centra Skrivanek telpās – tās ir jaunas, modernas, aprīkotas ar visu nepieciešamo, lai bērni nodarbībās justos labi un ērti. Pilnas dienas nometnēs mācības notiek gan Skrivanek telpās, gan arī brīvā dabā. Par to, kā sagatavot bērnu nometnei, laikus informē mūsu nometņu koordinatori.