Skrivanek padomi vecākiem, kā sagatavot bērnu vasaras nometnei

Izvērtējiet nometņu rīkotāju piedāvātās programmas

Vispirms pārliecinieties, vai nometņu rīkotājs ir tiesīgs organizēt nometni un īstenot mācību programmu. Pēc tam izpētiet nometņu piedāvājumu klāstu un piedāvāto programmu mērķus, saturu, mācību metodes un personāla profesionālo atbilstību. Ja nepieciešams, sazinieties ar nometņu rīkotāju, lai iegūtu atbildes uz saviem jautājumiem. Iepazīstieties ar atsauksmēm par nometnes rīkotāja darba kvalitāti un reputāciju. Šie soļi sniegs jums nepieciešamo pārliecību, vai jūsu bērns būs drošā un izglītībai piemērotā vidē.

Ļaujiet bērnam piedalīties lēmuma pieņemšanā

Nepieņemiet lēmumu par piedalīšanos nometnē vienpersoniski – autoritatīvi! Ieklausieties sava bērna viedoklī, ņemot vērā intereses, hobijus, vēlmes un vecumu. Rosiniet sarunu, kopā apspriežot priekšrocības un ieguvumus, ja bērns piedalīsies noteiktā nometnes programmā. Ieklausoties bērna vēlmēs un ļaujot tam piedalīties lēmuma pieņemšanā, tiks izvēlēta ne tikai piemērotākā nometne, bet arī veicināta savstarpējā uzticība starp vecākiem un bērnu, kā arī attīstīta bērna atbildības sajūta par paša pieņemto lēmumu piedalīties interesēm un vecumam atbilstošā nometnē.

Pārrunājiet uzvedības un drošības noteikumus

Jebkuras nometnes iesākumā tiek pārrunāti iekšējās kārtības noteiktumi, tomēr ir vērts vēlreiz pārrunāt pieklājības normas un uzvedības noteikumus, lai nometnē pavadītais laiks ir visiem dalībniekiem patīkams un motivējošs bez liekiem konfliktiem. Iesakām arī atgādināt par personīgo higiēnu, jo nometnes pauzēs tiek pasniegti našķi, kā arī pilnas dienas nometnēs tiek nodrošinātas pusdienu maltītes. Atgādiniet bērnam, ka ir svarīgi ievērot nometnes iekšējās kārtības noteikumus, lai nometnē pavadītais laiks noritētu visiem pozitīvā un sakārtotā vidē. Ja gadījumā rodas domstarpības vai konflikta situācijas, obligāti jāvēršas pie nometnes personāla, kas profesionāli palīdzēs atrisināt situāciju.

Kā sagatavot bērnu vasaras nometne?
Ieteikumi vecākiem, ko ņemt vērā pirms palaist bērnu uz vasaras nometni?
Kas jāņem vērā, lai vasaras nometne izdotos?

Pārrunājiet attieksmi pret atšķirīgo

Pārrunājiet ar bērnu, ka mēs visi nākam no dažādām vidēm ar savu pieņemto kultūru un vērtībām ģimenē, skolā, interešu grupās un draugu lokā. Nometnē, iespējams, sastapsim vienaudžus, kuru dzimtā valoda, ādas krāsa, pieņemtā saskarsmes kultūra un intereses atšķirsies no mums ierastajām, bet ne vienmēr tās būs sliktākas šo atšķirību dēļ. Turklāt, ja rodas aizdomas par mobingu iepriekš minēto atšķirību dēļ, svarīgi, ka bērns zina, ka vienmēr var uzticēties gan saviem vecākiem, gan nometnes personālam, lai risinātu situāciju.

Sniedziet emocionālu atbalstu, bet esiet stingri

Izstāstiet bērnam, ka pirmajā dienā viņš var justies nedaudz kautrīgs vai uztraukts. Pastāstiet bērnam, ka tās ir normālas emocijas, jo pirmajā dienā, kad sastopas bērni no dažādām vietām, daudziem ir līdzīgas izjūtas. Nometnes skolotāji noteikti parūpēsies par atraisošām iepazīšanās spēlēm un aktivitātēm, galvenais ir piedalīties un būt atvērtam! Tiklīdz pirmais uztraukums būs pārvarēts, nometnē pavadītais laiks būs viens no aizraujošākajiem vasaras piedzīvojumiem. Vecākiem atgādinām, ka nevajadzētu ļauties bērna “šantāžai”, ka vēlas doties mājās, ja kaut kas nepatīk. Konsultējieties ar nometnes personālu, lai noskaidrotu, vai nepatikai ir pamatots iemesls.

Skrivanek Baltic vasaras nometnes bērniem

Skrivanek valodu un vispārizglītojošās nometnes bērniem ir iespēja mācīties, piedaloties izglītojošās aktivitātēs, izklaidējoši aizraujošās spēlēs, interaktīvos konkursos un izpētes projektos pieredzējušu pedagogu vadībā. Tās arī ir lielisks veids, kā jautri pavadīt vasaras brīvlaiku, gūstot neatkārtojamas emocijas un atmiņas par piedzīvojumiem kopā ar jauniem draugiem. Nenokavē, piesakies nometnei tūlīt!