Svešvalodu apguve bērniem

Pētījumi liecina, ka ātrāk un vieglāk svešvalodu apgūt var mazotnē, sākot jau no vecuma, kad tiek pateikti pirmie vārdi, līdz pat skolas vecumam. Svešvalodu bērniem piedāvājam apgūt gan kursos, gan dienas un diennakts nometnēs. Lai uzzinātu vairāk par bērna ieguvumiem un par nometnē pieredzēto, uz sarunu aicinājām pirmklasnieka Artura mammu Beatu Kempeli.

Kā Jums šķiet, ko visvairāk no vasaras valodu nometnes cer sagaidīt bērna vecāki un ko vairāk kāro pats nometnes dalībnieks?

Man bija svarīgi, lai bērns nometnē justos labi un psiholoģiski komfortabli, lai mācītos sadzīvot, sadraudzētos ar citiem bērniem, nostiprinātu veselību sportiskās nodarbībās, iemācītos komandas sporta spēles. Tā kā Arturs šogad ies pirmajā klasē, ļoti priecājos, ka būs arī angļu valodas nodarbības, jo noderīgas būs ne tikai iegūtās zināšanas, bet arī prasme klausīties skolotājā – tāds labs treniņš pirms skolas.

Kādas ir lielākās bažas vecākiem un pašam dalībniekam pirms nometnes apmeklējuma?

Pazīstot savu bērnu un arī konsultējoties ar speciālistiem, bažījos, ka viens – bez vecākiem – viņš ļoti ilgosies pēc mājām. Tādēļ liels paldies nometņu vadītājiem par atļauju man braukt bērnam līdzi. Protams, es dzīvoju atsevišķi. Tā kā Arturs zināja, ka brauks kopā ar mammu, viņam nebija nekādu bažu, nometnē jutās droši, pilnībā un ar lielu prieku baudot visu, kas tur notika.

Kādi ir Artura spilgtākie iespaidi par nometni?

Arturs bija ļoti labā noskaņojumā visu nometnes laiku, es vēroju viņu un redzēju aizrautību un prieku, ar kādu bērns piedalās nometnes pasākumos. Arturam visspilgtāk atmiņā palikusi rodeļu trase, peldēšanās, pikniks brīvā dabā, picas cepšana, talantu šovs. Svarīgi arī tas, ka nometnē bērnus tik labi baroja, ka viņš bija pieņēmies svarā – vecāki, kuru bērnam ir diagnoze celiakija, priecājas par katru klāt nākušo gramu.

Skrivanek vasaras nometnes bērniem

Vai viņam izdevās apgūt kādas jaunas prasmes, pilnveidot angļu valodas zināšanas?

Noteikti! Man vislielākais prieks par to, ka, atbraucot no nometnes, bērns ir kļuvis pašapzinīgāks, drošāk iesaistās spēlēs ar citiem, vairs nebaidās no spēlēm ar bumbu, atkārtojis angļu valodas zināšanas, trenējis pacietību un vingrinājis rokas radošajās darbnīcās, kā arī – mācījies pieņemt noteikumus un izpildīt pedagogu prasības.

Cik, Jūsuprāt, ir svarīgas svešvalodu mācības pirmsskolas vecumā un skolas pirmajās klasēs?

Esmu pārliecināta – jo ātrāk bērns sāk apgūt svešvalodu, jo vieglāk viņam tas padodas. Arturs mācījās angļu valodu bērnudārzā, ceru, ka skolā ies labi. Ja būtu iespēja, es noteikti atbalstītu to, lai dēls apgūst arī poļu valodu.